SUBMERGENCE / 2017

Riegrovy sady

19 - 24 hod.

Sdílet

Autor

Squidsoup (UK)

Mezinárodní uskupení Squidsoup sdružuje umělce, výzkumníky, specialisty na technologie a designéry. Hledají zcela nové způsoby interakce s divákem a díky tomu vytvářejí neotřelé virtuální prostory, které návštěvníky zcela pohltí. Squidsoup se svými projekty cestují po celém světě a sklízejí jeden úspěch za druhým - ocenění jako Prix Ars Electronica, Aesthetica Prize, Lumen Prize, EMMA, nebo nominace na BAFTA jsou toho důkazem. www.oceanoflight.net
Instalace

Prostředí, do kterého vstupujete, může připomínat hustý exotický prales plný světélkujících liján. Ve skutečnosti ho ale tvoří stovky zavěšených provazců, které svítí z více než 8 tisíců jednotlivých bodů. To je dost na to, aby instalace Submergence vytvořila živý dojem z virtuálního prostoru. Propojuje realitu s digitálním světem tak dokonale, že je návštěvník od sebe v podstatě nerozezná. Tím spíš, že oba světy může sám ovlivnit.

Skupina umělců z celého světa, která tvoří pod hlavičkou Squidsoup, sestavila dvanáctiminutovou světelnou sekvenci, ve které se střídají tvary, atmosféra i úroveň interaktivity. Jak si ale celý zážitek vyložíte a co si z něj odnesete, nechávají jeho autoři zcela na vás. I proto ho snad nazvali Submergence, tedy Ponoření, a vyzývají tak všechny návštěvníky, aby se ponořili do virtuálního světa plného kreativity a zanechali v něm svou vlastní stopu.

Partner instalace