Nimbes / 2015

Sdílet

Autor

Joanie Lemercier

/FR/ Francouzský umělec Joanie Lemercier se ve své tvorbě často zabývá světlem v prostoru a jeho vlivem na naše vnímání. Už během studií se u něj probudil zájem o fyzikální struktury – geometrii, vzory, minimalistické formy. S těmito strukturami si následně začal hrát z pohledu fyzického i filosofického. Zajímalo ho, jak lze využívat světlo k manipulaci vnímání reality. Od roku 2006 pracuje s promítaným světlem. Během své kariéry se věnoval scénografii pro festivaly i architektonickým projekcím po celém světě. Posledních pět let se ale zaměřuje především na své umělecké instalace a galerijní práce, se kterými sklízí úspěchy i uznání mezinárodní umělecké scény. Vystavoval například v China Museum of Digital Art, na veletrhu Art Basel v Miami nebo na filmovém festivalu Sundance 2013.
Instalace

Nimbes je dechberoucí patnáctiminutová audiovizuální show promítaná na vnitřek speciální kupole. Projekce pracuje s všeobjímajícím tématem jsoucna a bytí.

Monumentální kupole, na kterou se Nimbes promítá, připomíná atmosféru svatého prostoru chrámu i strop planetária. Dojem z hloubavého filosofického tématu projekce je tak ještě umocněn vlastním prostorem.

Na 15minutové audiovizuální instalaci Nimbes se podíleli:

Joanie Lemercier a James Ginzburg
Produkce:
Produkce umělce – Juliette Bibasse
Koprodukce SAT Montreal.
Fotografie Satosphere, autor Sebastien Roy.