Aquarium / 2018

Klementinum

19 - 24 hod

Sdílet

Autor

Marpi Studio (PL)

Původem polský umělec Marpi žije v San Franciscu, kde tvoří interaktivní multiplatformové projekty. Staví v nich celé trojrozměrné světy, které často doplňuje o rozšířenou nebo virtuální realitu. Spolupracuje s kreativním studiem Obscura, kde jsou jeho klienty společnosti jako Disney, Google nebo Adobe.

Aquarium je interaktivní simulace inspirovaná podvodním světem. Pomocí umělé inteligence se projekt pokouší najít způsob, jak obraz může překvapit svého vlastního tvůrce. Tento nekonečný a neustále se vyvíjející projekt využívá aplikaci založenou na metodě Machine Learning. Ta se postupně přizpůsobuje aktivním divákům a s každým z nich se snaží interagovat.

Hlavní myšlenkou instalace je akvárium naruby. Z perspektivy akvarijní rybičky festivalovým návštěvníkům předvádí, jaké to je, když se s nimi snaží komunikovat a hrát neznámá obří bytost. Na míru složená dvouhodinová originální skladba byla rozdělena do krátkých sekvencí, které se následně skládají dohromady na základě aktivit diváků. Každý z nich si tak může složit vlastní audiovizuální představení.

Vizualita Aquaria je založená na kráse evoluce s řadou úchvatných a hypnotických exotických zástupců fauny i flory.

Přejděte do obchodu pro  iOS nebo Android a stáhněte aplikaci New Nature. Když ji poprvé otevřete, budete vyzváni, abyste poskytli přístup k údajům o vaší poloze, díky které bude možné zjistit, zda-li se nacházíte blízko uměleckého díla.
V případě, že se nebudete vyskytovat přímo u projekce, aplikace se automaticky synchronizuje s dílem. Vyvíjející se stvoření na projekci se rozšíří do mobilů všechny diváky.
Budete schopni s tímto tvorem komunikovat prostřednictvím svých telefonů a vzít si jej i domů.

I když nebudete v blízkosti této instalace, aplikace nabízí  funkci nekonečného namnožení těchto tvorů, budete si s nimi moci hrát, nakrmit je a získat všechny nové aktualizace.

Partner instalace
Za podpory